show popup

Робота в Італії

вивчення мови → співбесіда → працевлаштування!

  • Навчання італійської мови
  • Підготовка до співбесіди з подальшим працевлаштуванням за Програмою офіційного сезонної роботи в Італії «Flussi» (Permesso di soggiorno)
  • За результатами позитивної співбесіди з італійським спеціалістом Центру занятості (Centro per l'Impiego) - в’їзд в країну по офіційній робочій італійській візі.
  • Заробітна плата за офіційним контрактом від 1000 євро.
  • Оплата пакету послуг за Програмою офіційного сезонної роботи в Італії «Flussi» поетапно.

ЩО ТАКЕ ДЕКРЕТ ПРО ПОТОКИ ІНОЗЕМНОЇ РОБОЧОЇ СИЛИ (DECRETO FLUSSI)

Розповідаємо, яким чином іноземець, який є громадянином будь-якої з країн (в тому числі і України), що не входять в ЄС, який проживає в країні походження, може приїхати в Італію для здійснення різних типів трудової діяльність (робота в підпорядкуванні, самозайнятість, сезонні роботи, домашня робота).

Іноземці-вихідці з країн, що не входять в ЄС, можуть працювати в Італії і отримати посвідку на проживання, виданий з мотивів трудової діяльності (вид на проживання з мотивів підпорядкованої праці, вид на проживання для здійснення сезонних робіт, вид на проживання для багаторазових в'їздів на сезонні роботи; вид на проживання для індивідуальної трудової діяльності).

Число іноземців, які можуть в'їхати до Італії на роботу, однак, не є необмеженим, а встановлюється спеціальними указами: так званими, "декретами про потоки робочої сили" (декрет флюссі, decreto flussi), що видаються Президентом Ради Міністрів Італії на підставі інформації, наданої Міністерством праці та соціальної політики Італії про кількість іноземців, зареєстрованих як безробітні в Італії, а також про реальний попит на робочу силу в Італії.

Декрет "флюссі", таким чином, регулює видачу дозволів на проживання з мотивів трудової зайнятості іноземцям, встановлюючи умови та вимоги для їх отримання, а також механізм запиту. Текст декрету читайте тут: http://www.stranieriinitalia.it/attualita/attualita/attualita-sp-754/decreto-flussi-2017-il-testo-in-gazzetta-ufficiale.html

ЩО ТАКЕ «ПОТОКИ» РОБОЧОЇ СИЛИ? (FLUSSI DI INGRESSO)

Візи для в'їзду в Італію за мотивами трудової діяльності, як за наймом, так і для самозайнятості, для громадян, які не є членами ЄС, видаються в межах квот, виділених щорічно одним або декількома указами Голови Ради Міністрів Італії.

«Указ про потоки робочої сили» (декрет «Flussi») готують на основі інформації, наданої Міністерством праці та соціальної політики, яке аналізує питання про стан італійського ринку праці та кількості працюючих іноземців, а також іммігрантів, зареєстровані як безробітні. Крім того, враховуються дані, що стосуються ефективного попиту на робочу силу на поточний період.

При встановленні квот в тексті указу можуть зазначатися деякі специфічні аспекти, як, наприклад, чисельні обмеження на в'їзд робітників з країн, які не співпрацюють з італійською владою належним чином в боротьбі з нелегальною імміграцією.

Указ про потоки також може встановити деякі пільгові квоти для громадян, що належать до тих держав, з якими Італія уклала конкретні двосторонні угоди про регулювання потоків іноземної / італійської робочої сили.

Декретом про в'їзних квоти зазвичай визнається також право переваги іноземців, які беруть участь в країнах походження в програмах професійної освіти і навчання, створених відповідно до конкретними вказівками, затвердженими Міністерством праці та соціальної політики Італії. Крім того, деякі декрети дають перевагу при розподілі в'їзних квот висококваліфікованим працівникам.

Деякими декретами про потоки робочої сили також встановлюється можливість конвертації різних типів дозволів на проживання для іноземців, які вже мають документ, що легалізує їх перебування в Італії.

ЯКИЙ БІЗНЕС Є СЕЗОННИМ?

Сезонна зайнятість має на увазі під собою роботу виключно в сільськогосподарському секторі та секторі туризму.

МЕХАНІЗМ РОЗГЛЯДУ ЗАЯВОК В ІТАЛІЙСЬКОМУ ЦЕНТРІ ЗАЙНЯТОСТІ

Число доступних квот, як правило, значно менше, ніж число запитів, надісланих роботодавцями. Заявки розглядаються в порядку надходження, з цієї причини необхідно відправити запит якомога швидше, вже протягом перших годин після того, як Декрет про потоках виданий.

Заявки будуть розглянуті Єдиним бюро з питань імміграції, яке перевіряє обгрунтованість контрактних умов, що містяться в заяві від роботодавця. Бюро має право вимагати від роботодавця надання додаткової документації, якщо вона вважає, що інформація, що міститься в заявці неясна або недостатня.

В кінці перевірок (тривалість яких займає від 40 днів до понад рік) Єдине бюро з питань імміграції в Італії приймає позитивне або негативне рішення про видачу «Нулла осту» працівнику.

«Нулла осту» видається роботодавцю, який повинен доставити її співробітнику або, якщо це зазначено в запиті, процедурою доставки дозволу на в'їзд займається власне Єдине імміграційне бюро. Далі, отримавши «Нулла осту», працівник подає заяву на отримання візи з мотивів трудової діяльності.

«Нулла осту» дійсна протягом шести місяців. Для продовження її терміну дії слід звернутися в префектуру, що видала дозвіл.